Renginio „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“ dalyvius pasveikino Lietuvos Prezidentė ir Ministras Pirmininkas

Liepos 1 d. Vilniuje, Rotušės aikštėje, įvairių pasaulio kraštų lietuviai susirinko į renginį „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“, kurį organizavo Pasaulio Lietuvių Bendruomenė, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru ir Tautinių mažumų departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Rotušės aikštėje veikusiame paviljonų miestelyje buvo galima susipažinti su 23 šalių lietuvių bendruomenių atstovais, bendruomenių veikla ir svarbiausiais projektais. Visą dieną vyko koncertinė programa, kurioje dalyvavo pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų kolektyvai. Rotušėje atidarytoje parodoje, veiksiančioje iki liepos 11 dienos, eksponuojami 54 lietuvių menininkų iš 19 pasaulio šalių kūriniai.

Renginį atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos himną giedojo operos solistė Nomeda Kazlaus.

Prezidentė aplankė Rotušės aikštėje įsikūrusį paviljonų miestelį, stebėjo scenoje vykstančius bendrijų pasirodymus.

Pasak šalies vadovės, gausios, iniciatyvios ir aktyvios pasaulio lietuvių bendruomenės – neatsiejama Lietuvos dalis. Kreipdamasi į dalyvius Prezidentė pabrėžė, kad nesvarbu, kur mūsų namai, mes visi esame vienos Tėvynės vaikai, kuriantys Lietuvą drauge.

Šalies vadovė taip pat atidarė unikalią parodą, kurioje eksponuojami pasaulio lietuvių menininkų tapybos, grafikos, smulkiosios skulptūros, juvelyrikos meno dirbiniai. Pirmoji pasaulio lietuvių paroda vyko prieš 30 metų, o šiemet joje dalyvauja 3 dailininkai, eksponavę savo kūrinius ir 1988-aisiais.

Visiems susirinkusiesiems Prezidentė padėkojo už darbus sujungiant Lietuvą ir palinkėjo išskirtinį šventės jausmą parsivežti į savo namus ir skleisti kitiems.

Prezidentė su PLB atstovybės reikalų vedėja Virginija Grybaite, Estijos LB pirmininku Vaidu Matulaičiu, PLB pirmininkės pavaduotoju, Latvijos LB pirmininku Rolandu Žalnieriumi, PLB pirmininke Dalia Henke ir PLB viešųjų ryšių komisijos pirmininku Laurynu Geriku

Renginį aplankė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Sveikinu visus susirinkusius į unikalų pasaulio lietuvių bendruomenių ir Lietuvos tautinių bendrijų paviljonų miestelį. Sveiki visi sugrįžę į tėvynę. Šiandien globali Lietuva yra namie ir tai puiki proga švęsti. Lietuvos valstybingumo šimtmetis – sėkmės istorija, sujungianti  mus ir vienijanti dar stipriau“, – sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva šiandien laisva ir nepriklausoma, drąsi ir auganti valstybė. Jos balsą girdi pasaulis, o pasiekimus vertina tarptautinė bendruomenė. Anot S. Skvernelio, laimėjimai priklauso ne nuo šalies dydžio. Nesame didelė valstybė, bet turime didingą istoriją. Jos įkvėpti šiandien auga nauji Lietuvos herojai. Stiprios asmenybės – Lietuvos veidai, kurie savo pavyzdžiu ir pasiaukojimu tvirtina bendruomenes ir pasaulio lietuvių vienybę.

Premjeras nuoširdžiai padėkojo pasaulio lietuviams, juos vienijančioms organizacijoms ir bendruomenėms už aktyvią veiklą, prasmingus darbus Lietuvai. Jis teigė, kad Lietuva ir toliau stiprins ryšius su diaspora, rems lietuviškas organizacijas ir bendruomenes užsienyje, įvairias jų iniciatyvas, kurios padeda puoselėti ir saugoti lietuvišką savimonę, mūsų kalbą ir ryšį su Lietuva.

„Tik tikėdami, bendradarbiaudami ir dirbdami išvien, augsime ir klestėsime. Kviečiu visus būti geriausiais Lietuvos ambasadoriais. Tegu šios unikalios šventės vienybė įkvepia mus gerbti vienas kitą, mylėti savo tėvynę ir skleisti šią žinią aplinkiniams ir ateities kartoms. Kvieskime atvykti, kvieskime keliauti, kvieskime čia pasilikti!“, – sake Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Premjeras prie Italijos LB paviljono. LR Vyriausybės nuotr.

Daugiau informacijos:

https://www.lrp.lt/lt/pasaulio-lietuviu-bendruomenes-neatsiejama-lietuvos-dalis/30342
Prezidentūra

http://lrv.lt/lt/naujienos/premjeras-puoselekime-lietuviska-savimone-kalba-ir-rysi-su-lietuva
Lietuvos Respublikos Vyriausybė

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai