Paryžiuje pagerbtas LR Prezidento K. Griniaus atminimas

Minint Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus (1866-1950) 150-ąsias gimimo metines, gruodžio 1 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su istoriku, humanitarinių mokslų daktaru Algimantu Kasparavičiumi.

XX a. Lietuvos istorijos tyrinėtojas susirinkusiems lietuvių bendruomenės nariams pristatė Kazio Griniaus – jaunystėje aktyvaus kovotojo už laisvą lietuvišką žodį ir spaudą, vėliau politiko, premjero ir prezidento – įvairiapusę ir iškilią asmenybę. A. Kasparavičius pabrėžė, kad nepaisant trumpos, vos pusmetį trukusios prezidentinės kadencijos trečiasis 1918 m. valstybingumą atkūrusios Lietuvos Respublikos Prezidentas ženkliai prisidėjo prie šalies modernizavimo ir jos integracijos į Vakarų Europos šalių bendruomenę. Istorikas pažymėjo, kad net ir netekęs prezidentinio posto K. Grinius tolesnį savo gyvenimą paskyrė Lietuvai ir jos žmonių gerovei. Jis taip pat pasidžiaugė, kad visuomeninė Pasaulio Tautų Teisuolių pripažinimo komisija, veikianti Jad Vašem Holokausto memorialiniame muziejuje, remdamasi buvusio Kauno geto kalinio liudijimu, pripažino Kazį Grinių ir Kristiną Griniuvienę Pasaulio Tautų Teisuoliais.

Ambasadorius Dalius Čekuolis priminė, kad Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs 2016-uosius metus Prezidento K. Griniaus metais ir padėkojo pranešėjui už išsamią šios iškilios Lietuvos asmenybės gyvenimo ir nuopelnų retrospektyvą.

Renginio dalyviai taip pat galėjo išvysti K. Griniui skirtų nuotraukų parodą, pristatančią svarbiausius prezidento asmeninio, politinio bei visuomeninio gyvenimo įvykius. Parodos rengėjai: Lietuvos žydų bendruomenė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos centrinis valstybės archyvas.

LR užsienio reikalų ministerijos informacija

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą