Londone atidaromas Psichologinės paramos ir informacijos centras

Vizija įkurti Psichologinės paramos ir informacijos centrą pagaliau tapo realybe! Sausio 28d Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenė atidaro Londone Psichologinės paramos ir informacinį centrą. Centras veiks kas antrą šeštadienį, LR Ambasados patalpose.

Ar toks centras tikrai reikalingas? Tuo tikslu buvo sukurta mini apklausa su tiksliniais klausimais, atsakymai į kuriuos ir padėjo tai išsiaiškinti.

“Ar manote, jog Psichologinės paramos ir informavimo centras Londone yra reikalingas” – 96,3% atsako taip, ne atsako 0,8 %.

“Kokią pagalbą tikėtumėtės gauti centre” – atsakymų variantai pasiūlyti:

psichologo konsultaciją – 35,5%;

informaciją apie pagalbos galimybes –30,6%;

saviugdos grupių lankymas –19,4%;

galimybę lankyti konsultacijas su kitais krizę išgyvenančiais asmenimis – 10,3%.

Atsakymus į klausimą „Dėl kokių priežasčių Jums kyla krizinės situacijos“ respondentams buvo pasiūlyta įrašyti patiems. Atsakymus suskirstėme grupėmis:

Asmeninės problemos – nerimas, stresinės situacijos darbe, tarpasmeniniai santykiai, konfliktai šeimoje, priklausomybės, depresija ir pan.

Problemos yra tiesiogiai susijusios su gyvenimu emigracijoje – kalbos nemokėjimas arba nepakankamas mokėjimas, socialinė atskirtis, vienišumas, įstatymų nežinojimas, specifinės informacijos trūkumas (pvz,: turint neįgalų vaiką, sveikatos sistemos struktūra), stigmatizacija dėl emigranto statuso ir pan.

Abi grupės surinko maždaug po vienodą kiekį atsakymų, tačiau neįsigilinus į kiekvieno problemą asmeniškai, negalima teigti, jog tai skirtingos problemos, nes dažnai depresija ir nuolatinis stresas gali būti pasekmė gyvenimo įtampoje, kylančioje dėl savo neužtikrintumo, nesvarbu, ar tai bus kalbos, ar įstatymų nežinojimas. Viena aišku, jog pagalba šiems žmonėms yra labai reikalinga ir viena iš centro misijų būtų tos pagalbos suteikimas. Kiekvienam besikreipiančiam bus suteikiama individuali psichologo, teisininko, esant poreikiui bei galimybei ir kito kvalifikuoto specialisto konsultacija.

Kita iš centro darbo krypčių – tai parama šeimai. Apie tai, kaip emigracija skiria, griauna, žaloja šeimas girdime daug ir nuolat, tačiau susidūrus su nesibaigiančiais besikreipiančių klausimais apie vaikų auklėjimą, tarpusavio santykius, konfliktų sprendimus ir pan., ima ryškėti kita neigiama emigracijos pusė, kuri taip sunkiai nusakoma ir apčiuopiama, jog apie ją dar garsiai nekalbama, tačiau problema išties didelė ir skaudi. Kaip žinoma, emigruoja labai daug jaunų žmonių, kurie kuria šeimas, gimdo ir augina vaikus toli nuo savo artimųjų, nuo giminių ir bendruomenės, kuri galėtų juos palaikyti, sudrausminti ir atsakyti į rūpimus klausimus. Tai tarsi pasiklydę vaikai, apgraibomis ieškantys savo kertinių pagrindų, kurie padės jiems auginti ir auklėti vaikus su tvirtomis moralinėmis nuostatomis, kurti darnias šeimas su puoselėjama tarpusavio pagarba bei prigimtinėmis vertybėmis. Tačiau šiandien situacija anaiptol nedžiuginanti, mažai kuriose šeimose vaikai dar kalba lietuviškai, visoje JK masiškai daugėja vaikų, turinčių vienokių ar kitokių elgesio ar raidos sutrikimų. Tai rodo, jog šeimos negeba susidoroti su iškylančiais sunkumais auklėjdamos vaikus, puoselėdamos tarpusavio santykius. Viena iš centro misijų ir būtų darbas, orientuotas į šeimą: tai paskaitų, seminarų, mokymų, saviugdos grupių organizavimas, porų bei vaikų konsultavimas. Šiame darbe pagelbėtų ir kvalifikuoti savanoriai –  specialistai, dirbantys UK sveikatos sistemoje, vertėja.

Konsultacijos nemokamos, tačiau į konsultaciją būtina registruotis iš anksto. Tai padaryti galite el. paštu pagalba@jklb.org, arba galite rašyti žinutes į FB https://www.facebook.com/Psichologines-paramos-ir-informacijos-centras-Londone-200944170376245/?fref=ts.

Mielai kviečiami visi, turintys idėjų ar dirbantys panašiose organizacijose, prisidėti prie mūsų savanoriaujant.

Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės informacija

pasauliolietuvis.lt

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai