JAU TREČIAS KARTAS MIZANSCENŲ PILYJE

Lentvario pradinėje mokykloje 2015 m. gegužės 10 d. įvyko III-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Mizanscenų pilis“, kurio globėjais yra du garbingi žmonės: Jadvyga Lisevičiūtė, LR kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyda Lisevičiūtę ir aktorius, režisierius, Vilniaus kolegijos Menų fakulteto dėstytojas, buvęs Valstybinio Jaunimo teatro direktorius Jonas Vaitiekaitis. Šventė vyko neseniai renovuotoje Lentvario pradinės mokyklos aktų salėje, kur buvo sukurta jauki teatrinė aplinka.

Jaunieji aktoriai iš Lenkijos. Punsko lietuvių kultūros namų vaikų teatras Kregždutė

Jaunieji aktoriai iš Lenkijos. Punsko lietuvių kultūros namų vaikų teatras “Kregždutė”. 2015. Festivalio organizatorių nuotrauka.

Ilgai brandintas tarptautinis festivalis pirmą kartą buvo įgyvendintas 2007 m., Vaikų kultūros metais, Trakų kultūros rūmuose Lentvario pradinės mokyklos ir teatro studijos pastangomis. Pirmasis festivalis „Mizanscenų pilis“ vyko dvi dienas, savo talentu mus žavėjo 14 vaikų ir jaunimo teatrų kolektyvų iš Lietuvos ir 3 kolektyvai iš užsienio (Latvijos, Lenkijos ir Kaliningrado srities). 2009 m., Lietuvos  vardo tūkstantmečio minėjimo metais, buvo įgyvendintas tęstinis projektas II-asis festivalis.

Džiugu, jog festivalis ir vėl 2015 m., Etnografinių regionų metais,vėl sutelkė Lietuvos ir užsienio lietuviškas ugdymo įstaigas, besidominčias teatrinės kūrybos puoselėjimu, sudarė galimybę dalintis tarpusavyje sukaupta patirtimi bei ugdyti mokinių teatrinę ir estetinę kompetenciją, įgalino savarankiškai ir kūrybingai reikštis socialinėje ir kultūrinėje aplinkoje, o svarbiausia – puoselėjo skambų lietuvišką žodį. Šiais metais dalyvavo vaikų kolektyvai iš Lentvario pradinės mokyklos, Utenos kultūros centro Tauragnų skyriaus vaikų ir jaunimo teatro studijos, Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos teatro studijos „Saulutė“, Alytaus „Drevinuko“ mokyklos–darželio teatro studija, Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“.

Festivalį papuošė jaunieji aktoriai iš Lenkijos. Punsko lietuvių kultūros namų vaikų  teatras „Kregždutė“ parodė Aldonos Liobytės  pasaką „Devyniabrolė“ (režisierė Jolanta Malinauskaitė Vektorienė, kompozitorius Arnoldas Vaznelis). Spektaklis skirtas dramaturgės Aldonos Liobytės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Perpildyta žiūrovų salė džiaugėsi režisiere ir aktoriais iš kaimyninės šalies, kurie sukūrė įsimintinus personažus, ir kolektyvas gavo nominaciją už režisūrinį spektaklio sprendimą bei indėlį puoselėjant kūrybines iniciatyvas lietuvių kalba.

Festivalio organizatoriai yra dėkingi rėmėjams ir partneriams: Trakų rajono savivaldybei, Trakų Švietimo pagalbos tarnybai, Lentvario kultūros centrui, UAB „JS Fabric“, UAB „Mijuda“, Lentvario pradinės mokyklos bendruomenei be kurių finansinės pagalbos nebūtų įvykęs puikus renginys. Visi festivalio dalyviai gavo rėmėjų dovanas, padėkas, nominacijas. Pilnutėlėje Lentvario pradinės mokyklos aktų salėje buvo daug vaikiškų emocijų, aplodismentų, teigiamų replikų, dainų ir juoko. Tai buvo didžiausia šventė vaikams, ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams.

DSC_0330 (1)

Ona Ramanauskienė, Jolanta Malinauskaitė Vektorienė bei kompozitorius Arnoldas Vaznelis. 2015. Festivalio organizatorių nuotrauka.

Sakoma, kad žmogų labiau praturtina dvasinės vertybės nei materialinės gėrybės, todėl šis festivalis kaip šviesos ir šilumos spindulys praskaidrino lentvariečių gyvenimą. Tikimės, kad festivalis padėjo mokiniams, mylintiems teatro meną, išreikšti savo sugebėjimus aukščiausia gaida, kadangi Mokyklos teatras yra puikus mūsų tautos kultūros, istorijos ir vertybių įvadas. Mes, suaugusieji, turime skatinti kultūringą ir turiningą vaikų laisvalaikio užimtumą, ugdyti meilę lietuvių kalbai. Tikimės po dvejų metų vėl išvysti projekto tęsinį.

Ona Ramanauskienė, Lentvario pradinės mokykla

image_pdfimage_print

Susiję straipsniai

Parašykite atsiliepimą